Aromaterapie a čtyři roční období

Tipy pro fyzickou a psychickou pohodu z pohledu lékaře

Tento kurz vznikl na podnět vás, klientů našeho centra, kteří si pochvalujete prezentace MUDr. Iriny Kaplanové o éterických olejích zařazené v rámci základních kurzů aromaterapie. Rádi vycházíme vstříc vašemu přání dát MUDr. Kaplanové a tomuto zajímavému tématu více prostoru a nabízíme vám tento speciální víkendový kurz. MUDr. Kaplanová vás v něm provede světem éterických olejů podrobněji a z pohledu lékaře vás inspiruje k využívání aromaterapie v běžném životě.

Komu je kurz určen

Zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří se chtějí blíže seznámit s éterickými oleji a využitím aromaterapie a preparátů Original ATOK v každodenním životě. Účast na základním kurzu Hravé aromaterapie je výhodou, ale nikoli podmínkou.

Program

  • Kurz je rozdělen na čtyři části podle ročních období. V každé z nich přinese lektorka osvědčené tipy na sezónní využití éterických olejů a aromaterapeutických preparátů Original ATOK v běžném životě.
  • Zaměříte se na péči o členy rodiny a děti různého věku, problémy dětí spojené s nástupem do školy, ozdravení domácnosti, využití aromaterapie v kancelářích, komplexní denní péči o pokožku, prevenci a podpůrná ošetření sezónních potíží jako je například v létě poškození pokožky sluncem či v zimě nachlazení.
  • Mimo to se seznámíte se základy aromaterapie, účinnými složkami aromaterapeutických preparátů, vlastnostmi éterických olejů a požadavky na jejich kvalitu, rostlinnými oleji jako vhodnými nosiči éterických olejů, zásadami práce s éterickými oleji a s kontraindikacemi. Vysvětlíte si, jak éterické oleje působí na fyzickou a psychickou stránku člověka a společně nahlédnete do aromapsychologie.
  • Vyrobíte si dle možností své vlastní aromaterapeutické preparáty (např. inhalační tyčinky, spreje, krém, olej atd.)

Termín

Náhradní termín bude upřesněn.

Cena

1300 Kč ‒ jednotná cena
Cena nezahrnuje stravování a ubytování.

Lektor

Lektor Kaplanová Seb

MUDr. IRINA KAPLANOVÁ

Odborná konzultantka společnosti Cosmetics ATOK International. Publikuje v časopise Aromaterapie, vede webovou i telefonickou poradnu. Je absolventkou Institutu aromaterapie v Praze. Po mnoho let ochotně radí zákazníkům s nejrůznějšími zdravotními či kosmetickými problémy a společně s nimi nachází řešení, při kterém lze uplatnit zejména aromaterapeutické preparáty a jiné přírodní prostředky. Aromaterapii jako matka dvou dětí mnohostranně využívá i ve svém soukromém životě.

Příhláška k programu Vily Sebuzín

Přihláška na program Vily Sebuzín