Dornova metoda

PRONÁJEM CENTRA ‒ na tento kurz zajišťujeme pouze ubytování a stravu, přihlásit se můžete přímo u jeho lektorů: dornova-metoda.com, tel. 724 111 702

Dornova metoda PLUS je jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Neuvěřitelně rychle srovnává rozdílnou délku dolních končetin, posuny obratlů (a tím řeší výhřezy plotének), vbočené palce, problémy se všemi klouby, skoliotické vybočení páteře, posuny kostrče a s tím související neplodnost.
Terapeuti MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann a Jozef Púry se svými žáky rozšířili a zdokonalili původní Dornovu metodu natolik, že založili samostatnou “Českou školu Dornovy metody PLUS”. Podle principů této školy vyučují své žáky po ČR i SR a tuto metodu prezentují též v zahraničí.
Absolventi získají certifikáty platné na celém světě.

Komu je kurz určen

Všem, kteří tuto metodu chtějí uplatňovat ve své rodině a nejbližším okolí, stejně jako terapeutům, kteří si chtějí rozšířit spektrum svých profesionálních dovedností.

Program

 • První den
  Vysvětlíme si principy Dornovy metody a základy anatomie. Ukážete si srovnávání délky dolních končetin, kolenních a hlezenních kloubů. Následovat bude výcvik ve dvojicích, kdy se budete učit pracovat na těchto částech těla. Po obědě, aby vám trochu slehlo jídlo, si proberete indikace a kontraindikace, tedy si ujasníte, kdy lze a kdy nelze použít Dornovu metodu. Zaměříte se také na skoliotické vybočení a skoliózu. Potom ve stejném sledu jako dopoledne ‒ teorie, praktická ukázka a práce ve dvojicích ‒ se pustíte do aplikace metody při rozdílné výšce kyčelních lopat, vybočené a vyrotované pánvi, kostrči posuté do strany či dovnitř do těla a dalších specifických stavech.
 • Druhý den
  Ráno si vyměníte vaše čerstvé zážitky z “poloviny nového těla” a poté se dozvíte, co dělat s vbočeným palcem (hallux valgus) a jak si poradit s obratlem posunutým dovnitř těla. A abyste nezůstali “nedodělaní”, budete pokračovat v nápravě těla horní hrudní a krční páteří.
  Odpoledne se dozvíte něco o D. Dornovi, etice a vzniku Dornovy metody a proberete podmínky asistencí. Budete rovnat ramena, klíční kost, lopatky, lokty, zápěstí, prsty a čelist. Ukážete si, jak se rovnat i sami. V další části nazvané “stereotypy” se dozvíte, jak pracovat s příčinami a souvislostmi různých potíží a jak jim předcházet.
  Celý kurz zakončíte Breussovou masáží, což je přímá masáž páteře, které Dornovu metodu skvěle doplňuje.
 • V kurzu lektoři využívají jedinečný systém asistentů, kteří pomáhají účastníkům kurzu při práci ve dvojicích. Všichni účastníci tak mají zajištěnou účinnou kontrolu a pomoc.
 • V rámci kurzu si budete moci zakoupit odbornou literaturu, CD mantry, relaxační hudbu a další zajímavé doplňky.

Termín

29. – 30 .5 .2021.

Cena

Na tento kurz zajišťujeme pouze ubytování a stravu, přihlásit se můžete přímo u jeho lektorů: dornova-metoda.com, tel. 724 111 702
Cena nezahrnuje stravování a ubytování.

Lektoři

MgA. Zuzana Prouzová-Lehrmann a Jozef Púry

Oba lektoři jsou autorizovaní mezinárodní společností Dornovy metody, certifikáty jimi vydané mají platnost na celém světě. Jsou uvedeni v mezinárodní listině akreditovaných lektorů.

Více informací o lektorech a jejich práci najdete na jejich stránkách: dornova-metoda.com