Reflexologie lymfatického systému těla na chodidlech a rukou

Kurz je rozvržen do dvou částí a je určen pro každého, kdo chce pomoci sám sobě, svým blízkým, či hledá nový směr. Absolvovat lze kurz celý, nebo pouze vybrané část.

1.REFLEXNÍ TERAPIE LYMFATICKÉHO SYSTÉMU = chodidlo
2.REFLEXNÍ TERAPIE LYMFATICKÉHO SYSTÉMU = ruka

Reflexní terapie (REFLEXOLOGIE)

Reflexologie je skvělá a velmi účinná metoda netradiční péče o člověka, hlavně v oblasti zdraví. Je poměrně jednoduchá, rychlá a efektivní. Jen je potřeba znát pravidla a techniku. “Hodně lidí vypráví o reflexní terapii, ale jen málokdo vám může ukázat, jak se má správně provádět. Já vám to nejen ukážu, ale také vás to naučím, protože to umím.”  Eva Marie Horáková

Lymfa je transportní tekutina našeho těla a v dnešní době je s ní hodně problémů.

Lymfatický systém je nedílnou součástí imunitního systému a také informačního systému člověka. Je to vlastně jediný systém, jenž uchovává a pomáhá transportovat z těla ven škodliviny, které jednak vznikají při funkci organismu, jednak do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami.

Protože je tento systém hlavním faktorem obranyschopnosti organismu, má rozhodující podíl na všech nemocech dnešní doby. Je potřeba vědět, že nejenom masáž lymfatického systému nám pomůže. Je důležité také zharmonizovat a posílit imunitu a také všechny detoxikační orgány těla, na což se často pozapomíná.

Tato technika NENAHRAZUJE ruční lymfodrenáž celého těla, ale je jejím skvělým doplňkem, který je jednodušší, méně náročný jak na čas, tak také na vloženou energii. Ale na druhé straně má skvělé výsledky, které vám potvrdí nejen profesionálové. Právě proto se jí může věnovat věnovati i úplný “laik”, který masážím vůbec nerozumí… Vše se dá jednoduše naučit. Je to taková “ruční lymfomasáž” v cestovním balení.

Ruce máme po ruce stále, takže pokud umíme pracovat s reflexními cestami  lymfatického systému těla na chodidlech… umíme toho mnohem více než většina lidiček kolem vás. Můžeme pomoci kamarádům, kolegům, ale také hlavně nejbližším členům naší rodiny, kteří mají problémy s otoky kdekoliv na těle. A je naprosto skvělé, když si změříme obvod postižené části těla před masáží a potom násldně po masáži. Pokud pracujeme svědomitě, výsledky nás vždy velice potěší.

Ruce máme po ruce stále, takže automasáž lymfy těla na rukou je skvělá vždy, když máme čas a chuť něco pro sebe udělat. A také, když právě není po ruce jiná (čili cizí) ruka….Je to zároveň skvělý doplněk ruční lymfatické masáže těla, kterou samozřejmě vykonává zkušený pracovník. Oproti této královně masáží, (jejíž trůn nemám v zájmu bořit, protože si tento trůn plně zaslouží), má výhodu v jednoduchosti, nenáročnosti a v dostupnosti pro každého, kdo se chce něco nového naučit. Není potřeba znalostí klasických masáží a jejich kurzů!

Reflexologie pro oteklé ruce i po operaci prsů = Reflexní masáž lymfatického systému těla na rukou. Je to nejen automasážní, ale také kvělá meditační technika při otocích obličeje, hlavy a krku, kterou si každá žena může dopřát, protože si ruce může s lehkostí a nadšením masírovat také sama.

Také je to velice účinná možnost pro zkolabovaný systém lymfy pro operované ženy. Jemná, příjemná, jednoduchá, ale co je nejdůležitější, také účinná masáž, kterou zvládne každý, koho to zajímá. Maséři, rodinní příslušníci a hlavně také ti, co mají sami problémy se zablokovanou  lymfou kdekoliv na těle. Pro ty, kteří problém s otoky nemají, může být tento seminář úžasnou ochutnávkou něčeho nového a svým způsobem zajímavého, a pro někoho dokonce začátkem dobrodružné objevné cesty za zdravím.

Ruce mají v našem žití výsadní postavení. Můžeme jimi spoustu věcí vytvořit, ale také i zničit. Ruce máme “po ruce” vždy, takže pomoc může přijít okamžitě! A mezi spojnicí našich rukou je naše srdce. Proto má reflexní masáž na rukou i chodidlech spoustu předností. Nebudou chybět duchovní příčiny potíží. Učební texty a osvědčení.

Ohlasy účastníků tohoto kurzu

„Mám za sebou 19 let soukromé masérské praxe a v březnu 2015 jsem absolvovala víkendový kurz lymfatické masáže přes reflexní plošky na chodidlech u Evy Marie Horákové. Považuji tuto masáž za geniální, neboť výsledky se dostavují velmi rychle. Je příjemná, jak pro maséra, tak i pro příjemce a zároveň dostupná i pro automasáž.
Detoxikační účinky se projevují častým a vydatným močením minimálně 12‒24 hodin po ošetření. Můj podvrtnutý oteklý kotník se za 2 hodiny po této masáži dostal do původní velikosti. Podobné zkušenosti mám i se svými klienty. Mimo to díky této masáži odeznívají bolesti hlavy, urychluje se regenerace po zátěži (nejen u sportovců), působí pozitivně i na psychiku, například u předoperační nervozity pacientů, při rekonvalescenci nebo nervovém vypětí. Vlastní zkušenost Vám dá o této metodě nejlepší představu. Myslím, že má velkou budoucnost i v medicínské praxi a pro všechny, kdo by si chtěli občas sami dopřát vydatnou pročišťovací kůru či urychlit regeneraci těla.“
Mgr. Kateřina Magdaléna Kvochová (Stárková), Orlické Podhůří ‒ Dobrá Voda 7
www.ksobe.cz

Komu je kurz určen

Všem, kteří tuto metodu chtějí uplatňovat ve své rodině a nejbližším okolí, stejně jako masérům, kteří si chtějí rozšířit spektrum svých profesionálních dovedností. Zároveň je to také skvělá možnost doplnění služeb pedikérek (pedikérů), kosmetiček, manikérek, vizážistek (i vizážistů).

Technika je jednoduchá a při dodržování pravidel postupu nemůžeme uškodit. Masáž zvládne každý laik bez znalostí masáží a není zapotřebí ani základní kurrz klasické masáže těla. 

Nechte se přesvědčit důkazy… Přiveďte na kurz někoho, kdo  má opuchlé nohy! Zdarma ukážu demostraci uvolnění lymfy!!!

Program

  • Prostřednictvím reflexologie chodidla a rukou se především naučíte, jak podpořit činnost lymfatického systému.
  • Osvojíte si postupy, jak podpořit harmonizaci všech detoxikačních orgánů těla a tedy i jak celkově posílit imunitu.
  • Naučíte se, jak uvolnit psychické i fyzické napětí.
  • Pod vedením zkušené lektorky Evy Marie Horákové si vyzkoušíte provádění této techniky jak na chodidlech/rukou vlastních, tak na chodidlech druhých.

Termín

sobota, 4. května 2019 ‒ 9:00 – 18:00 / chodidlo 

neděle, 5. května 2019 ‒ 9:00 – 15:00 / ruka 

Cena

sobota  4. května / chodidlo – 1500 Kč (sleva 100 Kč pro stálé klienty Vily Sebuzín)

neděle 5. května / ruka – 1300 Kč (sleva 100 Kč pro stálé klienty Vily Sebuzín)

celý kurz: 2600 Kč (sleva 200 Kč pro stálé klienty Vily Sebuzín)

Zvolený kurz uveďte do zprávy pro příjemce. Cena nezahrnuje stravování a ubytování.

Lektor

Eva Marie Horáková Etikoterapie cesta ke zdraví, Reflexní terapie lymfatického systému na chodidlech

EVA MARIE HORÁKOVÁ

Původní profesí je fyzioterapeutka. V roce 1990 opustila zdravotnictví a začala pracovat podle svých představ. Po šesti letech k aromaterapii, různým druhům masáží, včetně reflexologie, přidala i semináře etikoterapie a osobní konzultace s klienty. Reflexní terapii vyučuje od roku 1992 a etikoterapii od roku 1997. O těchto metodách říká: „Čím déle se jim věnuji, tím více mě překvapují svými možnostmi. Jsou klíčem k nalezení ztracené osobní rovnováhy a zároveň k nápravě nejrůznějších blokací životní síly . Nabízím vlastní systémy s uceleným přehledem a logickými postupy. Základy se může naučit každý pro potřebu svou i k pomoci druhým.“

http://vyukareflexniterapie.cz

http://www.duhovepoznani.com

Příhláška k programu Vily Sebuzín

Přihláška na program Vily Sebuzín