Ústí a okolí… Co stojí za to vidět

kostele Nanebevzetí Panny Marie v centru města můžete zase obdivovat nejšikmější věž ve střední Evropě. Pokud máte s sebou děti, určitě si naplánujte výlet do ústecké zoo je tam nejen spoustu zvířátek, ale i zábavných atrakcí. V trmickém zámku by děti, ale třeba i hravé tatínky, mohla zaujmout expozice železničního modelářství.

Také v blízkém okolí Ústí nad Labem najdete spoustu přitažlivých výletních cílů. Můžete vyrazit do Tiských stěn, skalního města, které je ojedinělé rozlohou i rozmanitostí skalních útvarů.

Milovníci historie si na své přijdou v zubrnickém skanzenu. Mohou se tam potěšit místní lidovou architekturou, vesničkou s roubenými a hrázděnými domy a vším, co k ní patří. Od 25. března do konce října, o sobotách, nedělích a svátcích se do Zubrnic můžete svézt zubrnickým historickým motoráčkem, který tam jezdí z ústeckého Střekova. Za vidění stojí i jeden z nejmenších a nejkrásnějších zámků v Čechách – zámek Velké Březno. Nabízí půvabné a do detailu zařízené interiéry a spoustu zajímavých doprovodných akcí.

ZOO Ústí nad Labem surikata